labradoryt

     Można go znaleźć w Kanadzie, USA, Meksyku, Australii, Finlandii oraz na Madagaskarze. 

    Według Eskimoskiej legendy Zorza Polarna niegdyś była uwięziona w skałach Labradoru. Uwolnił ją przejeżdżający tamtędy Eskimos Wojownik rzucając w skałę ostro zakończoną włócznią. Jednak nie udało mu się uwolnić jej całkowicie - kilka świateł pozostało w kamieniach. I właśnie stąd ma pochodzić niezwykły kolor tych kamieni.

    Labradoryt swoją niezwykłą barwę zawdzięcza temu, że jest mieszanką 2 minerałów, tj. albitu (glinokrzemian sodu) i anortytu (glinokrzemianu wapnia). Jego barwa jest jedną z najbardziej niezwykłych barw jakie możemy spotkać w świecie minerałów. Labradoryt jest kamieniem ciemnoszarym z metalicznym odcieniem, którego - w zależności od rodzaju kamienia - odcień ten może być w kolorze granatu, zieleni, żółci, a nawet ognistego pomarańczu.


    Energia labradorytu uwalnia od natłoku dręczących myśli, przywołuje jasność umysłu, pomaga walczyć z frustracją, dodaje odwagi, pomaga w pozbyciu się nieśmiałości. Do tego pobudza aktywność fizyczną i dodaje mnóstwa energii niezbędnej do realizacji założonych działań.

Komentarze

Popularne posty