kamienne konstrukcje (2)
Już dawno temu odkryto, że droga łącząca się z kamiennymi kręgami Stonehenge prowadzi w kierunku, gdzie wschodzi słońce w czasie letniego przesilenia.
Część archeologów uważa, że monumentalna konstrukcja była nie tylko prehistoryczną świątynią, ale pełniła również funkcję obserwatorium astronomicznego, w w którym obserwowano ruchy ciał niebieskich oraz opracowywano kalendarz. Mieli się tym zajmować kapłani-magowie, biegli w astronomii, geometrii i matematyce.
Jeszcze inni uczeni z kolei twierdzili, że kapłani-magowie potrafili poddać swojej kontroli energię elektromagnetyczną emanującą z ziemi i, że to właśnie oni wznieśli potężne kamienne kręgi wydając kamieniom odpowiednie polecenia.
Sir Norman Lockyer - wybitny astronom z przełomu XIX i XX wieku - uważał, że Stonehenge i inne megalityczne konstrukcje, ale także egipskie piramidy oraz klasyczne świątynie, były zbudowane na planie słońca i gwiazd. Ponadto znalazł on powiązania między Stonehenge a innymi starożytnymi miejscami, kopcami czy ośrodkami kultu religijnego. Przykład? poprowadzona na mapie linie prosta łączy Stonehenge z Old Sacrum, katedrą w Salisbury i Clearbusy Ring.
W 1921 roku - niezależnie od dokonań Lockyer - fotograf Alfred Watkins patrząc na mapę w pewnym momencie spostrzegł siatkę prostych linii biegnących przez kraj i łączących pewne miejsca ukształtowanie naturalne z prehistorycznymi budowlami, kościołami oraz innymi punktami w krajobrazie. Uznał, że były one dawniej prehistorycznymi drogami i, że niektóre z nich były skierowane ku Słońcu oraz konkretnym gwiazdom.
Nieco później zwolennicy prehistorycznych szlaków zamienili się w zwolenników widzenia w nich "kanałów siły", stworzonych setki / tysiące lat temu, gdy Ziemia powoli się oziębiała. Według nich owe kanały to nic innego jak duchowa i psychiczna energia.
Komentarze
Prześlij komentarz